معرفی کتاب رهبری سرالکس فرگوسن

Ferguson leading

به نام رفیق کسی که رفیقی برایش نیست…

 

در این مقاله و پست قصد داریم تا یک کتاب بسیار مهم و تاثیرگذار دیگر در حوزه موفقیت و پیشرفت فردی به شما دوستان و بینندگان عزیز معرفی نماییم.

کتابی که قصد معرفی آنرا داریم، “رهبری سرالکس فرگوسن” که به انگلیسی “Ferguson leading” میباشد.

حواشی زیادی برای ترجمه آن در ایران وجود داشت و خلاصه هرچه که بود، اکنون در اختیار عموم قرار دارد.

این کتاب ظاهرا نوشته خود سرالکس فرگوسن همراه با مایکل موریتز است که ترجمه آن اثر جناب حسین گازر میباشد که از سوی انتشارات کتاب کوله پشتی این ترجمه را به ثبت رسانده است که میتوان آنرا تنها و بهترین ترجمه این کتاب در کشور ما و برای تمام پارسی زبانان دنیا دانست.

به شما پیشنهاد میکنیم که اگر خواستار یادگیری مهارت هایی در حوزه رهبری هستید، حتما این کتاب را خریداری کرده و مطالعه نمایید.

رهبری الکس فرگوسن

 

معرفی کتاب

کتاب تقریبا از دوران نوجوانی فرگوسن شروع میشود و به تمامی وقایعی که در حوزه رهبری وی میباشد اشاره میکند.

نویسنده این بخش ها شخص فرگوسن است و شما متن را از سوی فرگوسن میخوانید.

کتاب رهبری سرالکس فرگوسن دارای 13 فصل است که در هر فصل به نکات بسیار کلیدی و عملی و مهم در حوزه رهبری اشاره شده است.

به عنوان مثال در یکی از بخش های کتاب فرگوسن بیان میکند که چگونه توانست با فنون رهبری و دوستی خود با بازیکنان که خود نیز شامل رهبری وی میشود، دروازه بانی به نام دیوید دخیا را که اعتماد به نفسی بسیار پایین داشت کمک کند تا تبدیل به یکی از دروازه بانان برتر دنیا در آن سالها شود و تا زمانی هم که دخیا و فرگوسن با هم بودند، دخیا دروازه بانی قدرتمند در تمام ادوار ظاهر میشد.

فنون رهبری میتوانند بسیار راهگشا و در عین حال بسیار سخت باشند.

رهبری سرالکس فرگوسن را میتوانید در تیم منچستر یونایتد فعلی نیز پیدا کنید.

دقت کنید که تیم منچستر یونایتد در زمان رهبری این رهبر بزرگ چقدر قدرتمندانه در تمامی ادوار ظاهر میشد و این تماما به دلیل رهبری فرد بزرگی چون فرگوسن بود.

و نکته ای که وجود دارد این است که پس از اینکه فرگوسن از این تیم رفت، میتوانید مشاهده کنید که این تیم دچار چه افت عجیب و شدیدی شد.

میبینید که یک نفر چقدر توانسته در یک تیم تاثیر بگذارد که پس از رفتن وی این تیمی که این مقدار قهرمانی کسب کرده بود، به یکباره درحال افت رتبه شدیدی شده است.

در این کتاب سرالکس فرگوسن خالصانه و دقیق از موارد و نکاتی که خود آنها را رعایت کرده و نتیجه گرفته بود سخن به میان آورده است و این نکات به قدری خالصانه بیان شده اند که هنگام خواندن میتوانید آرامش فرگوسن را در متن کتاب مشاهده کنید.

اکنون قصد داریم تا بخش هایی از کتاب رهبری سرالکس فرگوسن را برای شما قرار دهیم:

مدیران برنامه ها مانند مگس “تسه تسه” شده اند. این روزها این افراد در همه جای فوتبال حضور دارند و تقریبا تمامی آن ها تنها به فکر پرکردن جیب خود و برهم زدن رابطه بین بازیکنان و باشگاه ها و سرمربیان هستند. این افراد بازیکنان را به یک کالا تبدیل کرده اند. گفت و گو با مدیران برنامه ها درست مثل تلاش برای رسیدن به توافق در یک بازار است.

در نتیجه، تنفری آشکار از هر فردی داشتم که بین رابطه نزدیک و مستقیم من و بازیکنانم قرار می گرفت. مدیر برنامه ها دارای دستورالعمل های مخصوص به خود هستند و هم بازیکن و هم باشگاه از عواقب این وضعیت رنج می برند. زمانی که کتاب ((گلوله برفی)) نوشته آلیس شرودر درمورد بیوگرافی وارن بافت را خواندم، از عدم اعتماد بافت به بانکداران سرمایه گذار بسیار تعجب کردم. حس من به مدیران برنامه های فوتبالی مثل حس وارن بافت به بانکدارهاست. او آن ها را ((برهم زنندگان پول)) نامید.

 

 

دغدغه های فرگوسن

در کتاب رهبری سرالکس فرگوسن شما به وضوح میتوانید دغدغه هایی که برای فرگوسن وجود داشت را مشاهده کنید.

اصلا همین بخشی از کتاب که در بالا قرار دادیم را بار دیگر مشاهده کنید تا متوجه این موضوع شوید.

از دغدغه هایی که فرگوسن در فوتبال داشت میتوان میزان عشق فرگوسن را نه تنها به تیم فوتبال منچستر یونایتد، بلکه به کل فوتبال دانست.

کانال تلگرام فتوریدینگ

خرید کتاب رهبری سرالکس فرگوسن

با وجود گشت و گذار زیاد در بستر اینترنت، هیچگونه نسخه دانلودی از این کتاب مشاهده نشد و البته با اینکه تیم مستر فتوریدینگ توانایی انتشار نسخه الکترونیکی این کتاب را در کمترین زمان دارند اما به دلیل عدم رضایت انتشارات و نویسنده این کار برای ما مقدور نمیباشد.

بنابراین برای خرید این کتاب با قیمت 45,000 تومان میتوانید به این لینک بروید.

برای خرید کتاب آموزش فتوریدینگ از سیر تا پیاز میتوانید به این لینک مراجعه نمایید.

 

امیدواریم که از معرفی کتاب رهبری الکس فرگوسن نهایت استفاده را برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *