فتوریدینگ و هدفگذاری برای مطالعه کتاب

آموزش فتوریدینگ

فتوریدینگ و هدفگذاری

به نام رفیق کسی که رفیقی برایش نیست…

یکی از نکات بسیار مهمی که در مطالعه یک کتاب مهم است و احتمالش هم کم نیست که شما در مطالعاتی که انجام میدهید از آن استفاده نکنید، هدفگذاری برای مطالعه است.

فتوریدینگ

هدفگذاری برای مطالعه به حدی مهم است که اگر این کار را نکنید، به مشکلات بزرگی بر میخورید و بی هدف از ابتدا تا انتهای کتاب را میخوانید و میخوانید، بی آنکه هدفی داشته باشید.

مطالعه ای که الان برای کتاب هایتان انجام میدهید بی هدف است.

شما هیچ هدفی از مطالعه خود ندارید و فقط موضوع کتاب است که شما را جلب کرده است و نه نیازهایی که میخواهید از آن کتاب برطرف سازید.

ما در فتوریدینگ، شیوه ای از هدفگذاری برای مطالعه کتاب را برای شما بیان میکنیم که شما را خیلی جلو می اندازد و باعث میشود که شما برای رسیدن به پاسخ سوالاتتان که همان اهدافتان هستند، کتاب را مطالعه کنید و این کار، باعث میشود که در پایان کتاب درک بسیار عمیق تری نسبت به مفاهیم آن کتاب بدست بیاورید.

من فکر میکنم تا زمانی که به صورت عملی هدفمندی و بی هدف بودن را تمرین نکنید نمیتوانید درک کنید که هدفگذاری در مطالعه آن هم به شیوه ای که در فتوریدینگ (عکس خوانی) گفته میشود چقدر میتواند تاثیرگذار باشد.

پس آماده یک تمرین بسیار کوتاه باشید، آن هم فقط برای اینکه یک تفاوت بسیار مهم را درک کنید.

به کارهایی که گفته میشود عمل کنید و نتیجه را ثبت کنید.

تصویر زیر مربوط به یک نقاشی از آلفرد یاربوس است که نام آن، “مهمان ناخوانده” است.

به مدت ده ثانیه به تصویر نگاه کنید و پس از پایان این زمان دیگر نگاهی به تصویر نکنید و به سوالاتی که پرسیده میشود سعی کنید پاسخ درست بدهید.

فتوریدینگ

زمانی که ده ثانیه به پایان رسید، به هیچ وجه دوباره به تصویر نگاه نکنید؛ ولی اگر هم نمیدانستید و نگاه کردید، اشکالی ندارد.

حال به دو سوال زیر پاسخ دهید.

سوال یک: در این نقاشی چند تابلو بر روی دیوار قرار داشت؟ فقط یک حدس بزنید بی آنکه نگاه کنید.

سوال دو: چند کودک در نقاشی وجود داشت؟ یک عدد حدس بزنید.

پس از حدس هایی که زدید میتوانید برگردید و نقاشی را دوباره نگاه کنید و ببینید که آیا درست حدس زده بودید؟

تقریبا اکثریت افراد حدس های اشتباهی زده اند و اگر هم حدس درستی زده باشند احتمالا از روی شانس حدس زده اند و به قول معروف یک عدد را پرانده اند.

کاری به موضوعات دیگر ندارم.

فقط میخواهم به شما بگویم تا زمانی که شما هدفی نداشتید و هدفتان فقط تماشای تصویر بود، وقتی سوالی از شما پرسیده شد جواب را ندانستید و جواب های اشتباهی دادید، ولی به محض اینکه هدف را یافتید (یعنی تعداد بچه و تابلو)، خیلی زود پاسخ سوالات را دادید.

این موضوع یعنی هدفگذاری در مطالعه بسیار مهم است و البته این تمرین را در کتابم نیز بیان کرده ام و البته در کتابم کاملا نحوه هدفگذاری برای یک مطالعه را گفته ام.

این تمرین تنها اثباتی بود بر اینکه تاثیر هدفگذاری چقدر است. البته منظور من فقط هدفگذاری در مطالعه یک کتاب یا مقاله نیست بلکه هدفگذاری بر روی تمام قسمت های زندگی مثل هدفگذاری برای درآمد، هدفگذاری برای تحصیل، ورزش و… که به صورت عملی در این تمرین، اهمیت آنرا برای شما اثبات کردم.

یکی از عواملی مهمی که در فتوریدینگ با آن کاملا آشنا میشوید را برای شما بیان کردم و بنده در کتاب آموزش سیر تا پیاز فتوریدینگ به طور کامل تمامی این مباحث را بیان کرده ام که هرکدام از اینها، تاثیرگذاری بسیار زیادی برروی مطالعاتی که انجام میدهید دارد.

دوستان عزیز لطفا سوالات و نظرات خود را در بخش محصول کتاب آموزش فتوریدینگ بیان کنید تا سایر دوستان نیز درصورتی که سوال شما را داشتند، به جواب سوالشان برسند.

اگر هر مشکلی در خرید محصول داشتید میتوانید از این لینک بدون هیچ مشکلی کتاب را پس از خرید دانلود کرده و از آن استفاده نمایید؛ ولی فقط در زمانی که به مشکلی در خرید محصول برخوردید.

امیدوارم که از این مقاله نهایت استفاده را برده باشید و با یادگیری فتوریدینگ، هرروز چند کتاب مطالعه کنید و روز به روز موفق تر و موفق تر شوید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *